Erzurum Petek Temizleme Servisi


Güvenilir hizmet ve %100 müşteri memnuniyeti için bizi arayın. Kimyasal ve petek temizleme makinasıyla bu kışı sıcak evde veya ofiste geçirebilirsiniz. Doğalgaz faturanız yüksek geliyorsa, peteklerinizin altı ısınmıyorsa, kombiniz devamlı çalışıyorsa petek temizliği yaptırmalısınız.

Profesyonel Petek Temizleme

Profesyonel petek temizliği servisi, kapalı devre sistemleri içerisinde kullanım yılına bağlı olarak, suyun niteliklerine göre ve oksijene bağlı olarak zamanla balçık, çamurlaşma, tortu, kireç ve kir meydana gelmektedir. Özellikle bu tür kirlenmeler yerden ısıtma olan sistemlerde daha sıklıkla görülmektedir. Sistemlerin içerisinde biriken bu maddeler ısınma sorunlarına yol açmakta, iyi ısınamamayı meydana getirmekte ve bununla beraber daha çok enerji sarf ederek faturalarınıza yansımaktadır. Isıtma sistemlerinde meydana gelen sorunlar ise içerisinde biriken bu maddeler nedeni ile ortaya çıkan ısı sirkülasyonunun tam olarak olmamasıdır. Petek temizleme konusunda profesyonel olan ekibimiz bu tür sorunlara ise teknolojik olarak çözümler sunmaktadır.
 • Peteklerde ki ısının her yere eşit bir şekilde ve verimde dağılmaması sonucunda peteklerin özellikle alt kısımlarında tortular oluşmakta ve bu sebeple peteğin her yeri aynı şekilde ısınamamaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak radyatörler hiç ısınamama sorunlarında beraberinde getirmektedir.
 • Isınma sistemi yerden ısıtma şeklinde olan sistemlerde ise tortulaşma ve çamurlaşma sebebi ile tıkalı borulardan geçtiği zaman o tıkanan yerlerde ısınmama sorunları görülmektedir.
 • Eğer petekler ve tesisat temizlenmezse kirlilik kombiye ulaşarak eşanjör ve pompaya zarar vermektedir.
 • Eşanjör bu kireç ve tıkanmalar sebebi ile sıcak suyu üretememektedir.
 • Petekler ve tesisat içerisinde ki kir peteğe ulaştığında bu tortular sebebi ile kombi arıza vermektedir. Kombiniz 2 ya da 3 dakika süresince yüksek ısılara ulaşarak tekrardan kombinin kendini kapatması sonucunda sirkülasyon yapamaz.
 • Yerden ısıtma borularında zamanla çatlak oluşarak ayrıca sistemde çürümeler görülmektedir.
Yukarıda ki sorunlar sonucunda petekler temizlenmediği takdirde büyük enerji kayıpları yaşanmakta, tamir masrafları büyümekte ve bunların sonucunda ise ısınmama sorunları meydana çıkmaktadır.

Çözüm ise sizler için özel servis imkanımız içerisinde bulunan kombi ve sistem temizleme kimyasalı ile peteklerin temizlenmesi ve ardından sistem koruma kimyasalları ile mevcut sisteminizin bu kir ve tortulara karşı muhafazaya alınması gerekmektedir.

Petek temizliği sayesinde sisteminiz ilk gün ki gibi performanslı bir şekilde çalışmakta ve kombi, sistemin çalışma yılı uzamakta ve yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Petek Temizliği Nedir?

Petekler kombiden sağlanan enerjiyi ısı enerjisine dönüştürmeyi sağlayan tesisattır. Peteklerin yıllık olarak yapılması gereken bazı bakımları bulunmaktadır. Petek temizliği işlemi gerçekleştirilerek peteklerin içerisinde ki kireç, kir, tortu ve çamur peteklerin içerisinden uzaklaştırılır. Tesisatın makine ve kimyasal ilaç ile temizlenmesi gerekmektedir. Sıcak suyun petekler içerisinde rahatça dolaşabilmesi için petek temizleme işlemi rutin olarak yapılmalıdır.

Petek Temizliği Neden Yaptırılmalı?

 • Petek temizliği yaptırarak peteklerinizin performansını ilk gün ki haline getirebilirsiniz.
 • Kombi cihazını orta derecede çalıştırarak maksimum bir ısınma sağlayabilirsiniz.
 • Aylık doğalgaz faturalarınızda indirimler sağlayarak yüksek doğalgaz faturalarından kurtulursunuz.
 • Petek temizliği sayesinde her odada ki petek aynı ısıyı verdiği için oda geçişlerinde ısı değişimleri ile karşı karşıya kalmazsınız.
 • Kombiniz bu sayede daha uzun yıllar çalışarak kombi de bulunan sıcak su pompası daha az çalışmış olacak ve kombi parçalarına zarar gelmeyecek.
 • Petek temizleme sayesinde ısınmayan odanız kalmayacak reglaj ayarı ile kombinize en uzak petekte en iyi ısıyı sağlayacak.
 • Petek bakımı sırasında uygulanan kimyasal ilaç sayesinde peteklerinizin içerisi pas tutmayacak.
 • Kışın soğuk günlerinde artık üşümeden evinizde sıcacık bir şekilde oturabileceksiniz. Siz de etkili ve kaliteli petek temizleme hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği için öncelikle nitelikli bir temizliğin sağlanması için yaklaşık olarak 1,5 ile 2 saat arasında sürmektedir. Petek temizleme işlemi sırasında ilk olarak temiz su ile peteklerin içerisi yıkanır. Özel petek temizleme makinesi ile yaptığımız işlemlerde petekler içerisinde ki çamurlaşmadan ve tortulardan kurtulmak için ayrıca kimyasal içeren malzeme kullanılmaktadır.

Tüm sistem temizlemelerin de aşırı çamurlaşmayı özel petek temizleme makinesi ile temizleyerek her odada ki petekler ve borular ayrı ayrı temizlenmektedir. Tek tek temizlenen sistem içerisinde makine ile temizleme yapıldığı için borular içerisinde çamur tabakasından eser kalmamaktadır. Ayrıca müşterilerimiz istediği takdirde özel kimyasal ile temizlik komple sağlanmaktadır. Kimyasal sayesinde borular içerisinde ki su taşı, kireç ve içerisinde ki benzeri maddeler de yok edilmektedir.

Petek temizliği sayesinde zamanla tıkanan petekler açılır. Tıkanma sebebi ile ısınmama sorunları yaşanır ve her yıl radyatör temizliği yani bakımı yapılması gerekmektedir. Petek temizliği sayesinde kombinizden yeterli verimi alarak tam olarak %30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Petek Temizliği Ne Zaman Gereklidir?

Petek temizliği zamanı geldiğini peteklerin alt kısımlarının soğuk olmasından ve özellikle de kombi cihazına en uzak olan peteğin alt kısmının üstüne göre daha soğuk olduğunu anladığınızda petek temizliği zamanı geldi demektir. Çünkü üst kısmı elle yokladığınızda dolaşımı engelleyen pislikler sebebi ile alt kısmı soğuk olmaktadır. Bazı kullanıcılar evde petek temizleme yapmaya kalkmakta fakat bu şekilde ki bir müdahale tam olarak temizleme sağlamaz.

Bu temizleme işlemi ise şu şekilde yapılarak temizlik yapıldığı zannedilmektedir. Peteğin içerisinde ki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizliğin yapıldığı sanılır. Bazıları ise tahliye vanasını açarak suyu boşaltır ve bu şekilde temizleme işleminin olduğunu zanneder. Fakat bu diğerleri yanlış bir işlemdir.

Petek temizliğinde ise doğru olan peteklerin içerisinin kaliteli bir kimyasal ile peteklerin içerisinde ki çamur ve partikül ayrıştırıcı sayesinde temizlenmektedir. Makine ile yapılan petek temizleme işlemi profesyonel ekibimiz ile yapılmaktadır. Eğer yanlış bir işlem yapılırsa kombi de bozulma görülebilir ya da basınç filtreleri tıkanabilir.

Bir çok kombi kullanıcısı petek temizleme konusunda internet üzerinden petek temizleme fiyatları aranmaktadır. Fakat burada düşünmeniz gereken ucuzluk olmamalı kaliteli hizmete önem vermelisiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler arasında ise; tesisatın makine ile yapılması gerektiğidir. Petek temizliği fiyatları ise size özel olarak petek başına sadece 20 TL olarak belirlenmiştir. Uzun senelerdir petek temizleme konusunda hizmet veren ekibimiz Erzurum'un tüm ilçelerinde hizmetlerine devam etmektedir. Erzurum petek temizleme için bize ulaşarak peteklerinizde 1 numaralı temizliği sağlattırabilirsiniz.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği ve Bakımı
Siz de yerden ısıtmalı sistem ile ısınıyorsanız eğer kış henüz gelmeden petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü yerden ısıtma sistemlerinde borular içerisinde tortulaşma meydana geldiğinden dolayı bu tür yerden ısıtma sistem borularında suyun akışı zorlaşacak ve borularda ki ısı alış verişi de zarar görerek kireçlenme ve çamurlaşma oluşmaktadır.

Eğer siz de bu tür bir sistem kullanıyorsanız ekibimiz petek temizleme konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Petek temizleme makinesi ve özel kimyasallar ile peteklerinizi komple temizlemektedir.

Yorumlar

Sıkça Sorulan Sorular

Kombi Kullanmanın Getirdiği avantajlar nelerdir?

 • Bireysel ısınma özgürlüğü sağlar.
 • Kullandığınız kadar yakar ve ödersiniz.
 • Ayrıca sıcak kullanım suyu konforu sağlar.

Sıcak su içın ayrı bır cihaz (şothen, termosifon, boyler v_s_) kullanmanıza gerek kalmaz. Ulkemizde ne tür kombiler satılmaktadır? Ülkemizde satışa çıkartılan Kombi cihazları için birçok değişik seçenek bulunmaktadır. (17,000 - 20,000 - 24,000 - 26,000 - 30,000' lik, bacalı, hermetik, yoğuşmalı gibi)

Kombileri bir birinden ayıran özellikler nelerdir?

Cihazın dijital ve modülasyonlu olması, donmaya karşı korumalı olması gibi bazı özellikler, cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bütün kombiler teknoloji olarak birbirine yakındır. Kalite ince ayrıntıda gizlidir.

Kombi satın alacağımız zaman nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Ürünü satın almadan önce,ürün hakkında yeterince bilgi edinmek, teknik personelden dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgi almak iyi bir başlangıç olabilir, seçtiğiniz markanın referans verebilecekleri konutlardan, ısınması, sems kalitesi, sarfiyatı gibi konularda bılgı edinmelisiniz. Kombi satın almadan önce, evinizin ihtiyacı, izolasyon durumu, ısı kaybına neden olabilecek olası faktörler ve kombinizin performansını etkileyecek diğer etkenler dikkatle belirlenmeli.

Kombi satın almadan önce servis araştırması yapılmalımıdır?

En önemli husus da budur, satın alınacak kombinin, satış sonrası semis hizmetlerinin yeterliliğidir. Unutulmamalıdır ki, ürünü aldıktan sonra ilk çalıştırmadan itibaren ürünün markası değil, önemli olan semsin kaliteli olmasıdır. Alacağınız kombinin markası ne olursa olsun, montajdan sonraki ilk aşama sems aşamasıdır. Teknik semsin evinize gelmesiyle kaliteyi yaşarsınız, o andan itibaren kombinizin kalitesi konuşur. Kalite ise, çok reklam demek değildir.

Kombi Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kombi teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bir cihazdır lütfen evinizde kullanmakta olduğunuz doğalgaz cihazlarına kendiniz müdahalede bulunmayın!
 • Kombinizde bir arıza oluştuğunda ilk yapmanız gereken kullanma kılavuzunu dikkatlice okumak olmalıdır.
 • Genellikle bütün cihazlarda arıza ikaz lambaları mevcuttur. ikaz lambaları hangi durumlarda yanar bunu mutlaka okuyup öğrenmeniz gerekmektedir.
 • Arıza ikaz lambası hangi durumlarda yanar.
 • Gaz gelmediği,Kombi ateşleme sistemi çalışmadığı,Kombi iyonizasyon çubuğu yanmayı hissetmediği durumlarda arıza ikaz lambası yanar.
 • Bazı kombilerde arıza ikaz lambalarının yerini dijital göstergeler yada led lambalar almıştır.
 • Bu cihazlarda cihazda oluşan arızayı lambaların üzerlerindeki şekillerden anlamak mümkündür.
 • Kombiler hakkında merak ettiğiniz her konuyu dilediğinizde bize yada bulunduğunuz bölgedeki servisinize danışabilirisiniz.
 • Unutmayın teknik servisler sizlere teknik destek sağlamak ve hizmet sunmak için varlar.

Kombinin Çalışması için Gerekli olan şeyler nelerdir?

 • Kombinin çalışmasına uygun bir alan,montajı bitmiş bir ve elektrik.
 • Kombi uygun bir alana motaj yapılır. Kombinin elektrik bağlantıları yapılır.
 • Doğalgazla kullanılacaksa bölgenizdeki gaz dağıtım firmasının yetkilendirdiği doğalgaz taahüt firması tarafından doğalgaz tesisatı çekilir. Isıtılacak odalara tesisat radyatör bağlantıları yapılır. Tesisata 1,5 bar su basılır. Doğalgazla kullanılacaksa bölgenizdeki gaz dağıtım firması tarafından dairenizdeki kombi doğalgaz bağlantısı gaz kaçak kontrol yapılıp onaylanır.
 • Kombi Ipg (tüp) ile çalıştırılacaksa kombi montajı, tesisat işleri , su basılması ve kombinin elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra yetkili servisinize baş vurup Ipg kombi kullanacağınızı bildirmeniz gerekmektedir.
 • Kombi soğuk su girişinde de bir küresel vana bulunmalıdır. Bilinçli bir tüketici, tavsiye ile hareket etmemelidir, binlerce lira verıp evinize takacağınız cihazlar ileride sizlere sıkıntılı anlar yaşatabilir.

Kombiyi 24 saat açık tutmak zararlı mıdır?

Kombinin 24 saat açık tutulmasında bir sakınca yoktur.

Kombimi kısa süre için kapatıp tekrar açarsam daha fazla mı yakıt harcar?

Evin içerisinde 22 derecelik belli bir konfor ortamına ulaştık. Kombiyi kapattığımız zaman tekrar 22 dereceye ulaşmamız için daha fazla yakıt sarfiyatı gerekir. Bundan dolayı da kombiyi kapatmadan düşük seviyelerde kullanmak daha iyi olacaktır.

Kombi bakımı gereklimidir?

Elbette her yıl kış mevsımı gelmeden kombinize genel bakım yaptırmalısınız. Bakım demek iyi bir performans, sorunsuz bir kış sezonu geçirmek demektir.